معرفی کاربردی ترین اصطلاحات عطر و ادکلن

آشنایی با دنیای اصطلاحات عطر می تواند کمک بزرگی به هر خریدار عطر بکند . لزوما نباید متخصص و یا فروشنده باشید تا لازم باشد با خیلی از کلمات آشنایی کافی داشته باشید .قطعا برای شما هم پیش آمده که به فروشگاه عطری مراجعه کنید و یا حین استفاده از سایت های فروش عطر همانند سایت ایرانوس با اصطلاحات عطر به ظاهر سختی مواجه شوید که باعث شود زمان زیادی به صفحه خیره شوید و در نهایت با ناامیدی و بدون اطلاعات کافی عطری را خریداری کنید . امروز تلاش میکنیم تا اصطلاحات عطر را تا جایی که ممکن است برای شما شفاف سازی کنیم. به نوعی میتوانید از این مطلب بعنوان یک دستور العمل جامع و کلیدی در خرید عطر استفاده کنید و خریدی هوشمندانه و لذت بخش را تجربه کنید .

انواع عطر
این بخش از اصطلاحات عطر کلی ترین دسته بندی در مورد عطر و ادکلن به حساب می آید . به طور کلی برای خرید هر عطر و ادکلن ابتدا باید تشخیص دید که عطر مورد نظر شما از کدام گروه عطر ها است . این دسته بندی شامل : پرفیوم ، ادوپرفیوم ، ادوتویلت ، ادکلن و ادوفرش میشود . به طور مختصر هرکدام را بررسی میکنیم.ساده ترین تعریفی که می توان از ترکیبات عطر فهمید ، این است که در تمام عطر ها مقادیر متفاوتی از روغن اصلی عطر ، الکل و آب وجود دارد . میزان این ترکیب ها تعیین کننده است که عطر مورد نظر جزو کدام دسته از عطر ها به حساب بیاید

پرفیوم – Parfum
این ترکیب تقریبا غلیظ ترین ترکیبی از آب و عصاره عطر و الکل است که به صورت رسمی شناخته میشود ، تا میزان ۴۰ درصد از کل ترکیب تشکیل شده از عصاره عطر و مابقی آب و الکل هستند . دلیل اصلی اینکه شما بوی الکل را حس نمیکنید استفاده از الکل های صنعتی بدون بو است . گران ترین عطر ها در زیر شاخه پرفیوم قرار میگیرند و همینطور عطر هایی که بیشترین ماندگاری را دارند.

دوپرفیوم – Eau De Parfum
این ترکیب بعد از پرفیوم غلیظ ترین ترکیب عطر به حساب می آید ، ترکیبی از ۱۰ تا ۲۰ درصد از عصاره عطر و بقیه ی آن آب و الکل تشکیل شده است . این عطر ها نیز نسبتا گران و با ماندگاری و پخش بوی مناسب هستند

ادوتویلت – Eau De Toilette
ادوتویلت نوع دیگری از عطر ها است که در ترکیب هایی که از آن ساخته میشود در حدود ۴ تا ۱۲ درصد از عصاره عطر اصلی و بقیه آن از آب و الکل تشکیل میشود. نکته ای که باید توجه کرد این است که ادوتویلت ها معمولا ملایم ترین و نرم ترین بو و رایحه را دارند ، برخلاف این سخن که گفته میشود ماندگاری مناسبی ندارند بسیاری از عطر های زیر شاخه ادوتویلت ماندگاری بسیار خوبی هم دارند .

ادکلن – Eau De Cologne
ادکلن ترکیبی از همان مواد قبلی یعنی عصاره ی عطر و آب و الکل است اما با غلظتی کمتر ، در واقع این ترکیب تشکیل شده از ۳ تا ۸ درصد عصاره عطر است و بقیه آن را آب و الکل تشکیل می دهند . ادکلن ها یکی از ارزان ترین دسته های عطر به حساب می آیند . شاید تا امروز شما هم جای عطر از واژه ادکلن استفاده میکردید و الان تفاوت های این دو کلمه را متوجه شده باشید ! اما عجله نکنید ، چون تلفظ قبلی شما کاملا درست بوده است Original Eau De Cologne یک برند تجاری است . در واقع واژه ادکلن که ما تلفظ میکنیم از اینجا گرفته شده و به نوعی اولین نام تجاری ای که شنیده ایم همین بوده است ، اما این دو تفاوتی دارند که در مورد آن توضیح داده شد .

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X