طبع عطر و پخش بو چیست؟

طبع عطر
یکی از اصطلاحات عطر که حتما حین خرید با آن مواجه میشوید طبع عطر هاست . اما واقعا طبع عطر چیست؟؟ یادگاری که طب سنتی برای ما به جای گذاشته است طبع شناسی است که ما از آن ها در غذا و خوراک و رفتار های روزانه بهره میبریم . جالب است بدانید که عطر ها هم مانند غذا طبع خاص خود را دارند . مثلا با استفاده از عطری حالت گرما به فرد دست میدهد یا با استفاده از عطری حالت سرما حس میکند و سردش میشود. اینکه طبع خود را بشناسید و از آن در خرید عطر استفاده کنید ، کمک میکند تا علاوه بر لذت بردن از آن ، سلامتی خود را نیز حفظ کنید . عطر ها یا دارای طبع گرم و یا طبع سرد هستند . این خود میتواند به اینکه عطری برای استفاده در زمستان خوب است یا تابستان به ما کمک کند و از دیدگاه دیگری هم افراد گرمایی و سرمایی میتوانند عطر مناسب خود را انتخاب کنند . در انتها می توانیم از دیدگاهی عطر ها را به دو دسته ی طبع گرم و خنک تقسیم کنیم و این موضوع را در خرید عطر ها به کار گیریم .

پخش بو چیست؟
خرید عطر همیشه شامل تست کردن بوی عطر و … نمیشود ، بهتر است از بعضی موارد مطلع باشیم و آن وقت تاثیر مثبت آن را احساس خواهیم کرد . صرفا اینکه شما از بوی عطر لذت ببرید کافی نیست ، این نکته بسیار مهمی است که بقیه افراد هم حس کنند که چه عطری استفاده کردید . از زمانی که از عطر استفاده میکنید به مرور این عطر تبخیر میشود و کم کم خاصیت های خود را نشان میدهد . اما نکته ی پراهمیت این است که تبخیر بی فایده نباشد ، پخش بو بخشی از همان فرایند تبخیر به حساب می آید و باعث میشود که افراد اطراف شما بوی عطر را حس کنند . اینکه تا چه فاصله ای این پخش بو انجام شود و تا چه زمانی از استفاده عطر این خاصیت ادامه داشته باشد خیلی مهم است . پس بهتر است پخش بو را هم به نکاتی که به آن ها نیاز داریم اضافه کنیم .

خط بو چیست؟
خط بو یکی از اصطلاحات عطر است که در استفاده از عطر باید به آن توجه کرد . شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی شخصی وارد اتاق میشود و بعد از مدتی از آنجا خارج میشود بوی عطرش تا مدتی در آن فضا باقی میماند . تعریف دقیق خط بو همین است . اینکه یک عطر تا چه زمانی اثر خود را در محیط نگه میدارد . یکی از فاکتور هایی که باید به آن توجه کنیم دقیقا همین است و این باعث میشود که میزان اثربخشی شخصیت ما بالا رود . این خط بو باعث میشود که ناخودآگاه فرد تا مدتی که آن بو و رایحه را احساس میکند به یاد شما بماند و این در ملاقات های عاشقانه و حتی قرار های کاری تاثیر مثبتی دارد .

عطر امضا چیست؟
یکی از مواردی که ممکن است با آن برخورد کنید اصطلاح عطر امضا است . اصولا این خیلی مهم است که عطری ثابت داشته باشید که آن عطر مورد علاقه ی شما هم باشد ! در دنیای مد ، اینکه چه سبکی لباس انتخاب کنید و همه با آن مدل پوشش به یاد شما بیافتند خیلی مهم است . این سبک پوشش میتواند بعنوان امضای شما تلقی شود . عطر و ادکلن هم به همین صورت است . میتوانید عطری خوش بو را انتخاب کنید که بیشتر از همه دوستش دارید ، این میتواند عطر امضای شما شود . عطر های امضا ، لزوما بهترین نیستند اما قطعا عطرهایی هستند که شما بیشتر از همه به آن ها علاقه دارید ، پس میتوانید دست به کار شده و برای خودتان یکی را انتخاب کنید .

ماندگاری عطر
یکی دیگر از اصطلاحات عطر که برخورد با آن ها حتمی است ماندگاری عطر است . فرآیند استفاده از عطر و تبخیر شدن در هر عطری متفاوت و مخصوص همان عطر است . نوع ترکیب مواد و همینطور اینکه عطر جزو کدام دسته از عطر های گفته شده باشد تاثیر به سزایی در ماندگاری آن دارد . غلظت عصاره ی اصلی عطر و جنس مواد استفاده شده باعث میشود که هر عطری میزان خاصی ماندگاری داشته باشد . اساسا تعریف از ماندگاری عطر این است که از زمانی که عطر استفاده شد چه مدت میگذرد تا دوباره مجبور به استفاده از آن شویم . اینکه هر لحظه دنبال شیشه ی عطر خود نباشید مستلزم این است که عطر مناسبی با ماندگاری مناسب انتخاب کرده باشید .

نقاط پالس بدن
یکی دیگر از اصطلاحات عطر که با آن سر و کار داریم نقاط پالس بدن است . ماندگاری عطر شما لزوما به جنس خود عطر و اورجینال بودن آن بستگی ندارد . اینکه عطر خود را در کدام نقطه از بدن اسپری کنید خیلی اهمیت دارد و می تواند بسیار مفید عمل کند . نقاط پالس بدن نقاطی هستند که رگ های خوبی به پوست نزدیک تر هستند و باعث میشوند پخش بو و ماندگاری عطر بالا برود . زیر گردن ، روی رگ ها مانند پشت دست و پشت گوش از نقاط مهمی هستند که در اصطلاحات عطر به نقاط پالس بدن معروف شده اند . اینکه بعد از دوش گرفتن عطر را روی این نقاط اسپری کنید باعث میشود تاثیر آن را خیلی بهتر احساس کنید و این خیلی مهم است .

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X