نتها و رایحه های عطر چیست؟

هر عطر از ترکیب رایحه های مختلفی ساخته شده است و جالب تر از آن این است که هر کدام از این رایحه ها در زمان مشخصی خود را بروز میدهند و ممکن است شما تا چندین ساعت بعد از مصرف یک عطر هنوز کامل رایحه های آن را احساس نکرده باشید . رایحه هایی که هر عطر از خود ساطع میکند در یک استاندارد جهانی که همه آن را قبول کرده اند ، ۳ مقطع زمانی دارد . هر یک از آن ها را یک ” نُت ” مینامند . به ترتیب زمانی آن ها را نت آغازین ، نت میانی و نت پایانی نامیده اند .

نت آغازین :
اولین و ابتدایی ترین بویی است که شما از استفاده عطر دریافت میکنید و آن را درک خواهید کرد ، معمولا ماندگاری بالایی ندارد و خیلی زود جای خود را به نت های بعدی میدهد این نت مهم ترین بخش از یک محصول است زیرا به نوعی ویترین آن عطر به حساب می آید و هر فردی در درجه ی اول آن رایحه را حس میکند و بر اساس آن تصمیم گیری میکند . نت آغازین بسیار فرار است و اصطلاحا به آن نت ” تیز ” میگویند .

نت میانی :
نت میانی دومین رایحه ای است که شما بعد از استفاده از عطر حس میکنید . تقریبا قبل از اینکه نت های آغازین از بین بروند نت های میانی کم کم ظاهر میشوند و خود را نشان میدهند . حدودا بین بیست دقیقه تا یک ساعت بعد از استفاده از عطر این رایحه ها را حس خواهید کرد . در اصطلاح به نت های میانی قلب رایحه ی عطر میگویند زیرا در عین پایدار بودن ، پخش بوی زیادی هم دارد .

نت پایانی :
نت پایانی در واقع آخرین چهره ای از عطر است که شما مشاهده میکنید ، این نت ها پایدار ترین رایحه ی عطر به حساب می آیند و بعضی از آن ها به ویژه ترکیبات حیوانی و مشک میتوانند تا ۲۴ ساعت نیز باقی بمانند و قابل لمس باشند. اگر بخواهیم کمی لطیف تر به ماجرا نگاه کنیم ، نت پایانی همان عطر لذت بخشی است که روی لباس باقی میماند و یاد و خاطره افراد را برای ما زنده میکند .

رایحه ها و اصطلاحات عطر
در بخش های قبلی مقداری از اصطلاحات عطر را بررسی کردیم ، اما یکی از مهم ترین نکات باقی ماند که هم اکنون آن را بررسی میکنیم . هر عطری بر اساس ترکیب های سازنده آن در مقاطع مختلف رایحه های مختلفی نیز از خود منتشر میکند ، علاوه بر آن اصولا رایحه ی یک عطر در هر کدام از نت ها یکی نیست . یعنی ما با ترکیبی از چند رایحه مواجه هستیم که در نهایت خروجی آن بویی هستند که احساس میکنیم . عطر ها بر اساس رایحه ی ۷ دسته ی کلی تقسیم میشوند . شیرین ، تند ، تلخ ، گرم ، خنک ، طبیعت ، خوراکی . به صورت مختصر هر کدام را معرفی میکنیم تا آخرین نکته از اصطلاحات عطر را هم بیان کرده باشیم . منظور از رایحه ی عطر که شامل هر کدام از موارد گفته شده بشود همان مزه ایست که بعد از بوییدن عطر به ذهنمان می آید . برای مثال با بوییدن عطر مزه ای شیرین احساس میکنیم که این ناشی از شیرین بودن مواد عصاره ی عطر است .

عطر های شیرین
همانطور که گفته شد منظور از عطر با رایحه ی شیرین این است که مواد تشکیل دهنده آن و نت های آن مزه ی شیرین داشته اند ، مثل بعضی از میوه ها و ….

عطر های تند
دلیل اینکه این عطر ها را تند مینامند این است که بعد از بوییدن و مصرف حس میکنید ماده ای تند مانند فلفل را بو کرده اید ! البته این فقط یک مثال بود و قطعا در آن ابعاد و اندازه احساس تندی نخواهید داشت .

عطر های تلخ
شاید در نگاه اول اینکه از یک عطر بوی تلخ احساس کنید اصلا مناسب و خوشایند نباشد ، اما خیلی از بهترین عطر ها و پرفروش ترین عطر ها تلخ هستند . تلخی حتما به آن معنای بدی که در ذهن ایجاد میشود نیست ، خیلی وقت ها ترکیباتی از چوب سوخته و … در این شاخه قرار میگیرند . تست کردن چند عطر از این شاخه قطعا بی نتیجه نیست و تاثیر مثبتی در نگاه شما خواهد داشت . شاید بهتر از توجه داشته باشم که هر کدام از این کلمات بخشی از اصطلاحات عطر هستند و لزوما همان معنایی که ما از لغتشان داریم درست نیست ، پس باید با زبان عطر با آن ها برخورد کنیم .

عطر های گرم
یکی از جالب ترین بخش های اصطلاحات عطر معرفی همین دسته از عطر ها بود . عطر های گرم از دسته عطر هایی هستند که شاید همه ی افراد آن ها را دوست نداشته باشند . چیزی که باعث میشود جذب آن شوند حس گرما و امنیتی است که به آن ها میدهد

عطر های خنک
در بخش های قبلی اصطلاحات عطر در مورد طبع های عطر صحبت کردیم و با طبع خنک آشنا شدید ، اما این موضوع کاملا متفاوت است و عطر های رایحه ی خنک بوی خنکی میدهند و از بحث طبع ها جدا به حساب می آید .

عطر های رایحه طبیعت
اصطلاحات عطر در نگاه اول کمی عجیب به نظر می آیند ولی با کمی توضیح متوجه کلیت مسئله خواهید شد ، دلیل استفاده از کلمه طبیعت بخاطر استفاده از نت هایی مانند چوب و جنگل و گیاهان خاص و …. است . این ها چیز هایی است که شما را به یاد طبیعت و فضای زیبای آن می اندازد .

عطر های خوراکی
آخرین دسته از رایحه های عطر که در اصطلاحات عطر بررسی میکنیم عطر هایی با رایحه خوراکی هستند . در اصطلاحات عطر این نکته بیان شد که نت های عطر ها از مواد مختلف طبیعی و مصنوعی ایجاد میشوند و هرکدام بیانگر یک بویی هستند که در دنیا وجود دارد. عطر های خوراکی هم با توجه به اسمی که برایشان در نظر گرفته شده از نت هایی تشکیل شده اند که مواد خوراکی در آن وجود دارد .

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X